"Tarlada evrim, tarımda devrim"

Kaliforniya solucanında yüksek kazanç

Gübreniz kaliteliyse siz pazarı değil pazar sizi bulur.

Kaliforniya solucanında yüksek kazanç

Kaliforniya solucanında yüksek kazanç. Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başlanan, herkesin ilgisini çeken ve giderek sektör haline gelen ‘toprak solucanı’ değil, ‘Kırmızı Kaliforniya solucanı’ ve gübre üretimi nasıl olur, nerede olur, başlangıçta ne kadar sermaye gerekir, solucanlar çabuk ölür mü, yiyecekleri nereden tedarik edilir, gübresi nerede kullanılır, pazarı var mı, devlet destekliyor mu ve gerçekten kazandırıyor mu soruları cevap bekliyor…

Kaliforniya solucanında yüksek kazançKaliforniya solucanında yüksek kazanç şehir efsanesi mi?

Kırmızı Kaliforniya solucanı yerine toprak solucanı ile kandırılmayın!

Siz de kent yaşamdan çok mu sıkıldınız, ek gelir mi arıyorsunuz, yukarıdaki sorular sizin kafanızı da mı meşgul etti? Haydi o zaman, hep beraber bakalım Kırmızı Kaliforniya solucanı üretimi ve gübre sektörüne… Değişik bir iş fikri arıyorsanız ve kısa vadede ‘zengin’ olmak değil, para kazanmak istiyorsanız, solucan işine ciddi bir şekilde göz atabilirsiniz. Bu konuda özellikle gazetede yazılıp çizilenlere bir kenara bırakarak, iyi bir araştırma yaptıktan sonra karar verin. Kimsenin sizi kandırmasına izin vermeyin… Özellikle solucan üretimi ile ilgili olarak ‘orijinal Kırmızı Kaliforniya solucanı’, çiftçi olarak ‘orijinal Kırmızı Kaliforniya solucan gübresi’ konusunda dikkatli ve uyanık olmak da fayda var.  Bu konuda birçok sitede solucan satışı yapılıyor, dikkat etmeniz gereken tek konu; orijinal Kırmızı Kaliforniya solucanı sertifikası olacaktır.

Üretim tesisi kaça patlar?

Son dönemlerde Türkiye’de yükselen değer haline gelen ve yeni bir girişimci alanı olarak piyasada kendine yer bulan solucan ve gübre üretimi, gerçekten anlatıldığı kadar karlı mıdır? Yoksa tamamen şehir efsanesi mi? Özellikle gazete ve TV’lerde solucan gübresi üretimi ile birkaç ay sonra zengin olma garantisi veriliyor. Eğer ‘toprak solucanı’ alarak kandırılmadan orijinal Kırmızı Kaliforniya solucanı aldıysanız, şimdi bir üretim tesisine ihtiyacınız var. Söz konusu üretim tesisi maliyeti, yapılacak üretim ile ilgili olarak yaklaşık 20 bin TL ile ilk başlangıç olabilir. Ancak daha fazla miktarda solucan için daha geniş bir alana ve daha fazla mamaya ihtiyacınız olacak. Makul bir başlangıç için 20 bin TL üretim tesisi için yeterli olacaktır.

Solucan gübresi ne kazandırıyor?

Korkmayın canım, biz sadece uyanık olmanız noktasında uyarıyoruz. Gelelim kazanç noktasına, solucan gübresi üretimi, kazanç ile doğru orantılı. Yani üreticinin potansiyeline göre değişlik gösterir. Dolayısıyla yapacağınız yatırımın ölçeği de kazanç konusunda belirleyici olacaktır. Ancak elbette asıl özneniz ‘pazar’ olacaktır. Eğer bu işi ana işiniz olarak yapıyorsanız, ayda 2 ila 3 bin TL kazanmanız mümkün. Pazarın önemli olduğunu söylemiştik.

Rüzgar, hayat ve doğa bizden yana…

Gerçekçi olmak gerekirse; bu işe yönelik trendin bu kadar yükselmesinde;  kimyasal gübre ile zehirlenen topraklarımızın,(her yıl ekim döneminde toprakta yüzde 50’lilere varan canlanma) sulama maliyetlerinin artması, (gübre yüzde 40 su tutuyor) bitkisel üretimde düşen rekolte ve verim, (düzenli kullanımda yüzde 60 verim ve rekolte artışı) devletin tarım ve bitkisel üretimde sürekli ithalata başvurması nedeniyle yönünü organik gübreye dönmesi (organik gübre üretiminde yüzde 50’ye varan hibe ve destek sağlaması) bu konuda üretici ve çiftçinin artan talebi, oluşan farkındalık etkili oldu. Bu konuda yazmaya devam edeceğiz ama unutmayın, işinizi doğru yaparsanız ‘kazanabilirsiniz’ ve evet, bu işten kazanabilirsiniz, ŞEHİR EFSANESİ değil! Kaliforniya solucanında yüksek kazanç çok mümkün. Siz de doğa içerisinde para kazanmak istiyorsanız Kaliforniya Solucanı fiyatlarımızı mutlaka görün! Konu ile ilgili solucan gübresi üretmek para kazandırır mı? yazımızı mutlaka okumalısınız.

 

2 adet yorum

Yorum Alanı

Adınız *
Soyadınız*
Email *
Telefon
Yükleniyor...
Call Now Button