"Tarlada evrim, tarımda devrim"

Doğa işini bilir

Sorun işini bilmeyen insanoğlu. Doğanın işini doğaya bırakın...

Organik Solucan Gübresi Nedir?

Hızla büyüyen dünya nüfusu karşısında sayıları azalan tarım alanlarından çok daha fazla verim almak için kimyasal gübre kullanmaya teşvik edilmiştir. Organik solucan gübresi büyük bir açığı kapatmaya aday.

Bu durum her geçen gün insan sağlığı ve doğal denge açısından daha fazla risk anlamına geliyor ve kimyasal bileşenler toprağın doğal dengesini tamamen ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş ülkeler bu durumu çok zaman önce fark etmişlerdir. Buna çözüm olarak organik gübre arayışına girmiştir.

Hepimizin doğal ortamda sıkça rastladığı toprak solucanlarının bilimsel açıdan  tarım arazisine inanılmaz faydalı canlılar olduğunu kanıtlamıştır.

Organik Solucan Gübresi

Hızla büyüyen dünya nüfusu karşısında sayıları azalan tarım alanlarından çok daha fazla verim almak için kimyasal gübre kullanmaya teşvik edilmiştir..

Bu durum her geçen gün insan sağlığı ve doğal denge açısından daha fazla risk anlamına geliyor ve kimyasal bileşenler toprağın doğal dengesini tamamen ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş ülkeler bu durumu çok zaman önce fark etmişlerdir. Buna çözüm olarak organik gübre arayışına girmiştir.

Organik Solucan GübresiHepimizin doğal ortamda sıkça rastladığı toprak solucanlarının bilimsel açıdan  tarım arazisine inanılmaz faydalı canlılar olduğunu kanıtlamıştır.  Kırmızı Kaliforniya solucanı organik solucan gübresi için en uygun solucan çeşididir çünkü bu türün çok daha hızlı üremesi ve  organik gübresinin daha faydalı olmasıdır. Aslında bu solucanlar  Avrupa da  yapılan araştırmalar sonucunda melezlenmek süratiyle elde edilmiş bir tür kültür solucanıdır.

Sölem sıvısı toprak solucanlarının vücutlarında bulunur ve onları zararlı canlılardan korur. Sölem salgısı solucanların dışkılarına da geçer.

Solucanların dışkıları organik solucan gübresi olarak  tarımda kullanılır. Sölem sıvısı solucanları ve toprakta yetişen bitkileri de korur.

Böylece üretilen tarımsal ürünler kimyasal gübreye ihtiyaç duymadan hastalıklara karşı çok daha dirençli olurlar.

Yapılan çalışmalar sonunda  toprak solucanlarının kullanıldığı tarım alanlarında verimin çok olduğunu ve bitki köklerinde oluşan hastalıkların çok az olduğunu göstermektedir.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Kırmızı Kaliforniya solucanları kaliteli gübre üretikleri için  kurumsal ve bireysel   girişimciler tarafından bu alanda çok fazla yatırım yapmaktadırlar.

Kaliforniya solucanı ülkemizin en verimli topraklarında yetişmeye uygun bir türdür ve Kişisel olarak fazla bir masraf gerekmeden üretime başlayabilirsiniz

Solucan maması atık sınıfına girdiği için maliyet yoktur.

Bununla birlikte Kırmızı Kaliforniya solucanları yılın büyük bir zamanında  ürerler  kısa zamanda solucan sayısı verim artar. Aerob solunum konusu ise ayrı bir yazı konusu.

Yorum Alanı

Adınız *
Soyadınız*
Email *
Telefon
Yükleniyor...
Call Now Button