"Tarlada evrim, tarımda devrim"

Sektörel Haberler

Solucan çiftliklerinden haber var

Bu sayfada ulusal basın ve yerel basın izlenerek Kırmızı Kaliforniya Solucanı ve Solucan Gübresi hakkında çıkan sektörel haberler sizlerle paylaşılacaktır.

sektörel haberler

Sektörel haberler Alev parlak tarafından yazılıyor.

Sektörel Haberler

Bulgaristan’da öğrendi, Türkiye’de solucan gübresi patronu oldu

Kırklareli’nin lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey Beldesinde kurduğu çiftlikte ‘Kırmızı California’ cinsi solucanlarla organik gübre üretimi yapan Red Worm Organik şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Akkuş, 200 bin solucan ile girdiği sektörde şu an yaklaşık 10 milyon solucanla üretime devam ediyor.

Genç yaşta Kırmızı California’ cinsi solucanla başladığı katı gübre işinde şuanda sıvı gübre üretimi yapan Akkuş Türkiye’nin en büyük solucan gübresi üretim tesisini kurmaya hazırlanıyor.

Okumaya gittiği Bulgaristan da katı solucan gübresiyle tanışan Akkuş şuanda Türkiye de ürettiği sıvı solucan gübresi ile de müşterilerine hizmet sunuyor.

Okumaya gittiği Bulgaristan solucan gübresiyle tanıştığını söyleyen Akkuş, “2008 yılında Bulgaristan’a öğrenci olarak gittim. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencisi olarak. İlk bir yıl boyunca hiçbir ticari faaliyetle ilgilenmiyorduk. Sadece okulumuza ve derslerimize odaklanmıştık. Daha sonra yapabilir miyiz? Yapamaz mıyız? Gibi kendi kendimize düşündük bayağı bir ikilemde kaldık. Fakat daha sonra ailemizin yardımıyla 2010 yılında Bulgaristan’da boş bir alan kiraladık ve yapmaya başladık” dedi.

Milliyet Gazetesinden Alıntıdır.

Adınız *
Soyadınız*
Email *
Telefon
Yükleniyor...
Call Now Button