"Tarlada evrim, tarımda devrim"

Solucan gübresinin ömrü

Doğru koşullarda saklanırsa bu gübre şarap gibidir. Bekledikçe değerlenir, zenginleşir.
Organik Gübre

Solucan gübresi çiftçinin, ‘köprüden önce son çıkışı’

Solucan gübresi üretme kararı verdiğinizde solucan sayısının fazla olması gerekmiyor. Solucan gübresinin ömrü ne kadardır? – Kırmızı Kaliforniya Solucanı gübresi ne kadar dayanır? Raf ömrü nedir? Birçok sektöre göre daha küçük bütçe ile işe başlayıp, zaman içinde işle birlikte  tecrübe kazanabilir ve elinizdeki solucan sayısını da kontrollü bir şekilde artırabilirsiniz. Eğer elinizde safkan Kırmızı Kaliforniya solucanı varsa bir yılda en az 16 kat çoğaldığını unutmamanız gerekir. Solucan sayınız yeterli sayıya ulaştığında, siz de aylık 3 ton satışa hazır gübre hacmine ulaşmış olacaksınız.

Kırmızı Kaliforniya solucanı gübresinin bilinmeyenleri 

Solucan gübresi satın almak isteyenler;  fideciler, seracılar, peyzaj şirketleri, fidancılar , yüzde 100 organik üretim yapan üreticiler ve meyve sebzeciler sıralamak mümkün… Günümüzde  müşteri memnuniyetine odaklanmak kayda değer bir strateji olarak karşımıza çıkıyor. Eğer safkan Kırmızı Kaliforniya solucanı ile gübre açısından istenilen kalite standartlarını yakalayıp, çiftçi veya üreticiyi memnun edebilirseniz, sürekli müşteri kazanmak oldukça kolay olacaktır.  Çevrenizde gübre kullanmak isteyen hedef müşteri potansiyelini, solucan gübresine çekmek sizin elinizde…

Solucan gübresinin ömrü ne kadardır?

Solucan gübresinin ömrü ne kadardır?

Öncelikle iyi bir pazarlama taktiği geliştirmek gerekir; örneğin çiftçiye gidip reklam için bir miktar numune vermek iyi bir pazarlama taktiğidir. Şayet ürettiğiniz solucan gübresi kalite açısından verimli,  tatmin edici, zengin ise  numune gübre ile çiftçinin yüzünü güldürebilirsiniz. Hal böyle olunca müşteri kazanma ihtimaliniz de yükseliyor. Bol miktarda numune dağıtmak çiftçi ile doğrudan iletişim halinde olmak solucan gübresi satmak için iyi bir yöntemdir. Ürettiğiniz gübre kaliteli ise bu numuneler yıllarda sonra size solucan gübresi satın alacak onlarca müşteri olarak geri dönecektir.

Söz konusu pazarı oluşturmak için dağıttığınız gübreyi kayıp olarak değil, tarlaya attığınız tohumlar olarak düşünün… Çünkü solucan gübresi üretimi yurt genelinde yükselen önemli bir değer ve bu değere herkesin ihtiyacı var.

Yeni bir soluk organik gübre

Öte yandan Türkiye bir tarım ülkesi fakat gerçekçi olmak gerekirse eğer bir an evvel müdahale edilmezse can çekişen bir ülke… Tarım alanlarında yaşanan ve yanlış devlet politikaları ile sistematik hale gelen sorunlar nedeniyle üreticinin de tüketicinin de organik gübre ve  üretime şiddetle ihtiyacı var. Bu sebeple Kırmızı Kaliforniya solucanı üretiyorsanız, gübrenin özelliklerini bıkmadan usanmadan anlatacağınız her platformda pazar bulabilirsiniz.

Solucan gübresinin ömrü ne kadardır?

Başka önemli bir bilgi ise, solucan gübresi uygun ortamda korunduğu müddetçe üç yıl raf ömrüne sahiptir. Bunun yanında çiftçilerin yıllar içinde kazandığı  yanlış alışkanlıklarını terk etmek zorunda… Çünkü sürekli kimyasal gübre kullanımının toprakları zamanla verimsizleştiği ve çoraklaştığı artık gizlenemez boyutlara ulaşmış ülke gerçekliğimiz… Ancak son yıllarda organik tarımın yaygınlaşmasıyla birlikte kullanılan solucan gübresinin; verim artışı başta olmak üzere birçok faydası bulunuyor.

Yorum Alanı

Adınız *
Soyadınız*
Email *
Telefon
Yükleniyor...
Call Now Button