"Tarlada evrim, tarımda devrim"

Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur?

İnternet aracılığıyla yurt geneline satış yapılabilir. Ayrıca Hazır pazarlar için cazip teklifler sunulmalı.

Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur?

Organik tarımın vazgeçilmez öğelerinden biri haline gelen kırmızı Kaliforniya solucanı gübresinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Sadece tarımla ilgilenen çiftçiler değil, evindeki saksıda çiçek yetiştiren yurttaşlar bile bu gübrenin pazar alanını oluşturuyor. Kırmızı Kaliforniya solucanı üreten çiftçilerin bu denli geniş bir pazarda satış sorunu yaşaması pek olası olmamakla birlikte, eğer böyle bir durumla karşılaşılması durumunda atılacak adımlar önem kazanıyor. Bu noktada, gübre üretimine başladıktan sonra satışın hangi kanallardan ve nasıl yapılacağına dair deneyimlere göz atmak gerekiyor. Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur? konusunda söyleyeceklerimiz var.

Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur?

Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur?

Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur?

Gübre satışında ilk adım ne olmalı?

Solucan gübresi üreticisinin, ilk olarak çevresinde peyzaj işi ve bitkisel üretim yapan veya tarlası olan kişilere odaklanması gerekiyor. Potansiyel müşteri olan bu kişileri tespit edip, solucan gübresinin tanıtımı yapılarak satış için ilk adım atıldıktan sonra bu kişileri teşvik etmek için bir miktar gübre deneme amacıyla ücretsiz olarak verilebilir. Genellikle hayvan gübresi kullanan bu potansiyel müşteriler, kullandıkları gübrenin rahatsız edici kokusundan ve uygulanmasının zorluklarından dolayı solucan gübresine kolaylıkla yönlendirilebilirler. Kokusu olmayan ve uygulanması kolay olan solucan gübresi bu noktada önemli bir cazibe yaratır. Kırmızı Kaliforniya solucanı gübresinin yüzde 100 organik olması, hedef kitlenin ilgisini artıracak önemli bir diğer unsur olarak dikkat çekiyor. Bu hususu da potansiyel müşterilere detaylı olarak anlatmak gerekiyor.

İnternet aracılığıyla yurt geneline satış yapılabilir

Solucan gübresi satışında etkin yöntemlerden biri de gübre üreticisinin kuracağı internet sitesi aracılığıyla tanıtım yapıp sipariş alması şeklindedir. Bu yöntem sayesinde kendi bölgesiyle sınırlı kalmayacak olan üretici, Türkiye geneline satış yapmanın kapılarını açmış olur. Kuracağı internet sitesinin reklamını da google gibi web siteleri üzerinden küçük bütçelerle yaparak, pazar alanını genişleten üretici, kısa bir süre sonra geniş bir müşteri portföyü de oluşturacaktır.

Hazır pazarlar için cazip teklifler sunulmalı

Öte yandan halihazırda kırmızı Kaliforniya solucanı gübresi kullanan büyük çiftlikler, kamu kuruluşları ve şirketler de kayda değer bir pazar alanı oluşturuyor. Solucan gübresi üreticilerinin bu pazarda etkin olabilmek için cazip fiyatlar ve ödeme koşulları sunmaları gerekiyor. Bu noktada, üreticilerin söz konusu pazarda rekabete girebilmeleri için kapasite artışına giderek maliyeti minimize etmeleri büyük önem taşıyor.

Etiket : Solucan gübresi, hedef kitlesiyle nasıl buluşturulur?

Yorum Alanı

Adınız *
Soyadınız*
Email *
Telefon
Yükleniyor...
Call Now Button