"Tarlada evrim, tarımda devrim"

Tarımsal Sözlük

Kızıl Solucan Gübresi olarak, başta doğa olmak üzere tarım ve hayvancılığa gönül verenler ve daha yaşanılır bir dünyaya inanan siz değerli takipçilerimiz için yepyeni bir çalışmaya daha imza attık. Uzun bir araştırma sürecinden sonra özenle hazırladığımız ‘Tarımsal Sözlük‘ çalışmamızı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Her ne kadar işimiz organik tarım ve bunun yegane öznesi olan Kırmızı Kaliforniya Solucanı ve gübre üretimi olsa da, son süreçte yakıcılığını daha fazla hissetmeye başladığımız tarım ve tarımsal üretim için farklı çalışmalar yapmak istedik. Bu motivasyonumuzun temelini ise; birlikte üretmek, bilgi ve enformasyonu paylaşmak, deneyimleri aktarmak, sorunları anlamak, çözümü yine birlikte aramak oluşturuyor.

Tarımsal Sözlük

Tarımsal Sözlük

Tarımsal Sözlük

Doğa ana bize üretmeyi, emek vermeyi, sabretmeyi, paylaşmayı ve saygıyı öğretiyor. Toprağa, havaya, suya ve tüm canlılara ev sahipliği yapan doğanın bize verdiği dersler çok kıymetli… Doğaya ve toprağa saygı aynı zamanda insana ve gelecek nesillere duyulan saygıdır. Bugün doğa ananın merhametini ve fedakarlığını fazlasıyla sınayan biz insanlar, artık onun yakıcı ve cezalandırıcı yüzü ile karşı karşıyayız. Doğaya sadece saygısızlık yapmakla kalmadık; onu kimyasal gübrelerle zehirledik, zirai ilaçlarla boğduk, daha fazla kar ve para hırsımızla yorduk, susuz bıraktık, katlettik, üstüne bir de çirkin betonlar diktik. Doğanın ve toprağın ‘mezar taşları’ bu betonları evimiz sandık. Halbuki asıl evimiz doğa değil miydi? Topraktan gelip toprağa gitmeyecek miydik? Üretmeden tükettik, tükettikçe daha fazla istedik. Hızla sona doğru gidiyoruz. Şimdi elimizde kalan azıcık toprakla karnımızı doyurmaya çalışıyoruz.

Ancak daha yaşanılır bir dünya özlemi ile bazılarımız hala uğraşıyor, bazılarımız hala doğanın gönlünü almaya çalışıyor. Zordur kırgın bir ananın gönlünü almak biliyoruz. Biliyoruz, siz de onlardan birisiniz. Kızıl Solucan Gübresi olarak, doğadan aldığımızı doğaya sunuyoruz. Tüm emeğimiz ve çabamız bu yönde…Bu kapsamda hazırladığımız Tarımsal Sözlük çalışmamız ile siz değerli takipçilerimizin sorularına cevap vermeyi, araştırmalarına katkı sunmayı, üretimde karşılıklı dayanışmayı, doğaya karşı saygıda ortaklaşmayı hedefliyoruz. Umarım çalışmalarınıza az da olsa ışık tutmayı sağlayabiliriz. Daha mutlu bir doğa için hep birlikte üretmeye…

 

 

Adınız *
Soyadınız*
Email *
Telefon
Yükleniyor...
Call Now Button